Τρίτη 10 Μαΐου 2011

ΠΡΩΤΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Εκτός από την άνοδο της ποδοσφαιρικής ομάδας του Παναιτωλικού το Αγρίνιο γιορτάζει και τις επιτυχίες της Παλαιστικής ομάδας του
Υστερα  από μια συγκλονιστική μονομαχία  , η πρωταθλήτρια Ελλάδος πλέον ΛΙΑΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ  αθλήτρια του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
κατέκτησε την κορυφή και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου αφού πήρε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία
των 60 κιλών της ελευθέρας πάλης κορασίδων.
Η Αγρινιώτισσα αθλήτρια  που από τα πρώτα της βήματα ήταν αθλήτρια της ενόργανης γυμναστικής  του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ και αργότερα
 της πάλης κέρδισε  με πτώση τις αντιπάλους της.
Στα ημιτελικά με πτώση την αθλήτρια ΤΖΙΩΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΓ. ΝΕΣΤΟΡΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ και στον τελικό του αγωνίσματος την περσινή
 Πανελληνιονίκη στα 65 κιλά ΛΟΪΖΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Πρωταθλητή συλλόγου ΕΥΠΙΡΙΔΑΙ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ.
Για να δείτε τους αγώνες της Ελευθερίας επισκεφθείτε στο ιντερνέτ την ιστοσελίδα www.wrestller.blogspot.com
Επίσης στην κατηγορία των 100 κιλών της Ελληνορωμαϊκής πάλης παίδων Ο παλαιστής μας ΚΟΥΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ κατέλαβε την 5η θέση
 αφού κέρδισε στον πρώτο αγώνα του  τον παλαιστή ΦΩΤΙΑΔΗ του ΑΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΙΟ αλλά τραυματίστηκε και ηττήθηκε στα REPECHAGE
από τον αθλητή της ΜΥΤΗΛΙΝΗΣ ΜΠΟΥΧΛΗ. Την πρώτη θέση στην κατηγορία κατέλαβε ο αθλητής του ΑΘΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ.
Το πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του 1ου Λυκείου Κουφαλίων  Θεσσαλονίκης
 και η οργανωτική επιτροπή ήταν άριστη στην διοργάνωση των αγώνων.
Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας  και υποσχόμαστε περισσότερες και μεγαλύτερες ( Διεθνείς ) επιτυχίες.
Το Σαββατοκύριακο 14-15 Μαϊου η αντρική ομάδα Ελληνορωμαϊκής πάλης θα αγωνιστεί στο Ολυμπιακό Γυμναστήριο της Πάλης στα Ανω Λιόσια
Αττικής. Την Ομάδα θα συνοδεύσει ο προπονητής κ. Χάρης Παπανικολάου.